Biuro powinno znajdować się w pomieszczeniu, które jest najbardziej oddalone od najgłośniejszych miejsc w domu czy w mieszkaniu, takich jak salon i kuchnia. W sytuacji, w której nie możemy przeznaczyć osobnego pokoju na domowe biuro, musimy zagospodarować część sypialni lub pokoju dziennego. Najważniejsze są jednak meble, które powinny zapewniać jak największy komfort pracy, a jednocześnie wpasowywać się w styl wnętrza.

Biurko najlepiej umieścić pod jedną ze ścian, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Warto, by była to ściana z oknem, by zapewnić najlepsze oświetlenie naturalne. Nie możemy zapomnieć również o sztucznym oświetleniu, które przyda się wieczorami.

Lampka musi być umieszczona, w zależności od tego czy jesteśmy prawo czy leworęczni, z lewej lub prawej strony. Fotel biurowy powinien mieć możliwość regulacji, aby można było dostosować jego wysokość do wzrostu osoby. Powinien mieć wygodne siedzisko, a także oparcie, aby uniknąć bólów i skrzywień kręgosłupa.

Istotna jest także nasze postawa przy miejscu pracy. Odpowiednio wysoki musi być również blat biurka. Musimy mieć możliwość swobodnego wsunięcia nóg pod biurko oraz wygodnego oparcia nadgarstków na blacie.

W domowym biurze powinny znaleźć się także regały na potrzebne książki, a także szafeczki i szuflady na dokumenty i papiery. Warto, by biurko było wyposażone w szufladki, aby schować tam najpotrzebniejsze akcesoria, które zawsze będziemy mieć pod ręką. Meble biurowe musza być przede wszystkim praktyczne i wygodne, aby nasza praca była jak najbardziej efektywna.

.