http://witek.pl/

Komoda i biblioteczka to jedne z elementów, które warto mieć w swoim mieszkaniu. Każdy z tych mebli służy do czegoś innego, ale oba są niezwykle funkcjonalne. Szeroka oferta salonów meblowych pozwala na wybór takich mebli, które będą równocześnie estetyczne, jak i użyteczne. Biblioteczkę i komodę najlepiej dobrać do stylu, który panuje w naszym mieszkaniu lub w konkretnym pokoju.

Komoda jest zazwyczaj prostokątną skrzynią wyposażoną w wiele szuflad. Tego typu meble mogą mieć różną szerokość, głębokość i wysokość. Zanim wybierzemy dany model, musimy określić, co będziemy w nim przechowywać i na tej podstawie wybrać komodę o odpowiednich wymiarach. Istotnym aspektem jest także liczba szuflad.

Znajdziemy komody z długimi, a także krótkimi szufladami. Niektóre z nich wyposażone są w szafki. Ważne są również uchwyty, które powinny pasować do wystroju wnętrza. Komody mogą być wykonane z litego drewna, płyty wiórowej lub płyty MDF.

W zależności od tego, z jakiego materiału została wykonana komoda, ceny będą wyższe lub niższe. Klasyczne komody wyprodukowane z litego drewna idealnie wpasowują się w pomieszczenia w stylu retro, jak i w stylu współczesnym. Takie meble są wytrzymałe, a także nie tracą na swojej wartości wraz z biegiem lat. Jeżeli zależy nam na tańszym rozwiązaniu, możemy zdecydować się na komody z płyty, które są mniej odporne.

Jeżeli w naszym domu gości wiele książek, niezbędna będzie biblioteczka. Mebel może być wykonany z różnych materiałów. Najczęściej wybierane są drewniane biblioteczki, które pasują do każdego pomieszczenia, a przy tym wyróżniają się wytrzymałością. Popularnością cieszą się regały z szerokimi półkami, na których oprócz książek, można postawić inne elementy dekoracyjne, takie jak ramki i wazoniki.

.