Meble do salonu wcale nie musza być zakupione w komplecie. Możemy kupić każdy z mebli osobno, dobierając je do swoich indywidualnych potrzeb i łącząc różne style. Pokój dzienny może być zaaranżowany w klasycznym lub w nowoczesnym stylu.

W zależności od tego, na który z nich się zdecydujemy, musimy dobrać odpowiednie meble, które będą funkcjonalne, wygodne i estetyczne. Ważnym elementem pokoju dziennego jest sofa. To właśnie na niej spędzamy większość czasu, dlatego istotna jest wygoda i komfort użytkowania.

Możemy zdecydować się na kanapę w stylu retro lub skórzaną elegancką sofę. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzony jest salon. W pokoju dziennym powinny znaleźć się także fotele, stolik kawowy, szafki na potrzebne rzeczy, a także regały na książki i inne elementy.

Salon urządzony w klasycznym stylu wyróżnia się ciepłymi kolorami meblowych obić, zaokrąglonymi kształtami i ozdobnymi uchwytami. Meble mają tworzyć rodzinną i ciepłą atmosferę. Mile widziane są stylowe kredensy oraz wygodne fotele z drewnianymi stołami.

Z kolei w nowoczesnych aranżacjach przestrzeni dominują geometryczne meble, które pozbawione są ozdób i innych detali. Ceniona jest prostota oraz oszczędność formy. Meble mają być estetyczne, ale i użyteczne.

Jeżeli nasz salon jest nowoczesnym pomieszczeniem, wybierzmy oryginalną kanapę o nieco przerysowanej formie. Istotne, by mebel był łatwy w utrzymaniu czystości, a jednocześnie sprawiał wrażenie przyjemnego. Geometryczna sofa w mocnym kolorze, proste szafki otwierane na dotyk, duża szafa z przesuwanymi drzwiami, białe krzesła i składany stolik to wyznaczniki nowoczesności.

.