regały na książki

Klasyczną kuchnię można wzbogacić o nowoczesny zegar ścienny. Taki dodatek będzie ciekawym akcentem w kuchennej aranżacji, a przy tym bardzo praktycznym. Zegar może odmierzać czas na przygotowywanie potraw, a także wskazywać ile pozostało do przybycia gości. Nowoczesne zegary można dobrać do kuchni urządzonych w różnych stylach.

Na rynku dostępne są zegary tarczowe, diodowe, a nawet takie z kartkowym wyświetlaczem. Tarczowe modele bardzo dokładnie odmierzają czas na dwunastogodzinowej tarczy. W sklepach znajdziemy zegary tarczowe w fikuśnych kształtach, z różnymi wzorami i elementami. Modele diodowe to zegary z wyświetlaczem LED.

Z kolei model kartkowy to taki, jaki możemy spotkać na niektórych dworcach. Oryginalne zegary ścienne stanowią ozdobę kuchni i są alternatywą dla obrazów i innych dekoracji. Nowoczesne modele są często pozbawione cyfr. Zamiast tego, na tarczy znajduje się dwanaście metalowych pręcików.

Kształty zegarów także są bardzo różne – od klasycznych okrągłych, po kwadratowe i niestandardowe. Designerskie zegary mogą być minimalistyczne, a tarcze wykonane ze szkła, drewna, lustra czy metalu. Ich kształty często nawiązują do miejsca ich przeznaczenia. Dlatego bez problemu znajdziemy zegary w kształcie łyżki czy widelca.

Nowoczesne modele opierają się na prostocie, ale z drugiej strony mogą być bogate w wiele elementów. Na popularności nie tracą zegary elektroniczne, które wzbogacane są o nowe funkcjonalności. Dodatkowe mechanizmy znacznie ułatwiają kuchenne prace. Wielką zaletą nowoczesnych zegarów jest to, że stanowią zarówno oryginalny element dekoracyjny, jak i są bardzo praktycznym rozwiązaniem do kuchni, wzbogacanym o rożne funkcje.

.