Wszelkie biblioteczki i regały na książki to ważny element każdego mieszkania. Regały są nie tylko funkcjonalne, ale poprzez swój estetyczny wygląd mogą nadać pomieszczeniu unikalnego charakteru. Umieszczenie książek w odpowiednim dla nich miejscu sprawi, że zawsze będziemy mieć je pod ręką i będziemy mogli zachować porządek. Najpopularniejsze regały mają kształt prostokąta.

Mogą być one jednostronne lub dwustronne. Ciekawym rozwiązaniem są regały obrotowe lub otwarte. Na otwartych regałach możemy umieścić także inne rzeczy, które mogą stanowić element dekoracyjny. Najbardziej funkcjonalne są regały wyposażone nie tylko w półki, ale także w szuflady i szafki.

Takie rozwiązanie umożliwia przechowywanie w nich potrzebnych dokumentów i papierów, które niekoniecznie muszą być umieszczone na widoku. Możemy zdecydować się także na zagospodarowanie całej ściany w formie meblowej zabudowy. Taki regał pozwoli na najlepsze wykorzystanie wolnej przestrzeni. Bardzo praktyczny jest także regał modułowy.

Przy ograniczonej przestrzeni warto wybrać ściankę działową z płyty. Regały na książki mogą być wykonane z drewna, szkła i tworzyw sztucznych. Najlepiej opasować materiał do stylu wnętrza. W klasycznym aranżacjach sprawdza się meble drewniane, natomiast w bardziej nowoczesnych – te wykonane ze sztucznych materiałów.

W oryginalnych wnętrzach sprawdzą się asymetryczne regały, często w różnych kolorach. Taki regał będzie stanowił ciekawy akcent w aranżacji naszego mieszkania czy domu..