Łóżko w sypialni musi być przede wszystkim wygodne, aby nasz sen był jak najbardziej efektywny. Ważne, by mebel spełniał kryterium komfortu, a także estetyki. Istotna jest sama rama łóżka oraz materac, który w niej umieścimy.

Wybór łóżka może być podyktowany własnymi preferencjami, ale istnieją ogólne zasady, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Przy wyborze łóżka istotne są jego wymiary. Na jedną osobę powinniśmy przeznaczyć przynajmniej 90 centymetrów szerokości.

Przy dwóch osobach będzie to 160 centymetrów. Warunki mieszkaniowe nie zawsze pozwalają na dowolną szerokość łóżka, dlatego salony meblowe mają w swojej ofercie także i węższe modele. Standardowe łózka wykonywane są pod dostępne w sklepach materace, dlatego nie będzie problemu z ich doborem.

Stelaż łózka również musi być dopasowany do wybranego przez nas materaca. Kolejnym aspektem jest materiał, z którego wykonana jest rama łózka. Meble drewniane (z drewna sosnowego, bukowego lub dębowego) są wytrzymałe i solidne.

Trwałe będą także ramy z dobrej jakości płyt, które są tańszym rozwiązaniem niż lite drewno. Do wyboru mamy również łóżka tapicerowane, których tamy pokryte są skórą naturalna lub ekologiczną czy tkaniną. Jeżeli często siedzimy na łóżku w czasie czytania czy pracy z laptopem, powinniśmy zdecydować się na wygodny zagłówek.

Najwygodniejszą opcją będą miękkie i wysokie zagłówki. Tapicerowane opcje pozwalają na wygodne opieranie się w pozycji siedzącej. Zagłówki mogą zostać także kupione osobno w formie gotowej lub oddzielnych elementów do złożenia.

.